Gimnastyka sportowa – Mistrzostwa Świata: reprezentacja Chin ze złotym medalem

• Data publikacji: 29.10.2018, 18:16

W finale drużynowym Mistrzostw Świata w Doha reprezentacja Chin stanęła na najwyższym stopniu podium. Srebro powędrowało w ręce gimnastyków z Rosji, natomiast brąz do reprezentantów Japonii. Tym samym trzy najlepsze drużyny uzyskały kwalifikację do letnich Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Tokio w 2020 roku.

Reprezentacja Chin zdobyła złoty medal w rywalizacji drużynowej podczas 48. Mistrzostw Świata w Doha. W finale udział wzięło osiem najlepszych drużyn świata, które na etapie kwalifikacji uzyskały awans do finału. Najlepsi okazali być się gimnastycy z Chin, którzy rywalizowali na sześciu przyrządach. Reprezentanci Chin zdobyli w łącznej klasyfikacji 256.585 pkt oraz złoty medal Mistrzostw Świata. Na drugim stopniu podium stanęli Rosjanie, którzy uzbierali 256.585 pkt. Podium zamknęli reprezentanci Japonii, których łączna nota wyniosła 253.744 pkt.

Drużynowy finał Mistrzostw Świata w Doha wśród kobiet odbędzie się jutro (30.10). O medale powalczy osiem najlepszych drużyn. Zawodniczki, które staną na podium uzyskają kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020.