Kolarstwo torowe - PŚ: Polacy bez medalu w Milton

• Data publikacji: 29.10.2018, 08:26

Druga runda Pucharu Świata w tym sezonie nie będzie dobrze zapamiętana przez reprezentantów Polski. Ostatniego dnia, podobnie jak wcześniej, Polacy niestety nie uzyskali zadowalających rezultatów.

Biorąc pod uwagę to, że na średnim dystansie Polacy przyjechali do Milton w rezerwowym składzie, duże nadzieje wiązaliśmy z konkurencjami sprinterskimi. Ostatniego dnia liczyliśmy szczególnie na Mateusza Rudyka, który we Francji zajął czwarte miejsce. W kwalifikacjach Rudyk uzyskał dziewiąty czas - 9,748. Awans do fazy pucharowej wywalczył także Rafał Sarnecki, który był 24. (9,985). Sarnecki w 1/16 finału został relegowany w pojedynku z Japończykiem Tomohiro Fukayą. Mateusz Rudyk w tej fazie zmagań pokonał Hiszpana Juana Peraltę, ale w 1/8 finału nieznacznie (o 14 tysięcznych) przegrał z Rosjaninem Denisem Dmitriewem i zajął 9. miejsce. Podium zawodów w Kanadzie było takie same jak we Francji. Identyczny przebieg miał finał. Najpierw Matthew Glaetzer przegrał pierwszy wyścig z Harriem Lavreysenem, aby potem dwukrotnie wygrać i triumfować w całych zawodach. Trzecie miejsce zajął Jeffrey Hoogland.

Urszula Łoś nie powtórzyła dobrego wyniku z Saint-Quentin-en-Yvelines, gdzie awansowała do półfinału keirinu. Podczas drugiej rundy Pucharu Świata reprezentantka Polski była ostatnia w swoim wyścigu pierwszej rundy, a potem niewiele jej zabrakło do awansu z repasażu. Dość niespodziewanie wygrała Amerykanka Madalyn Godby.

Justyna Kaczkowska zajęła 21. miejsce w omnium. Polka zajęła 17. miejsce w scratchu, 19. w wyścigu tempowym i 21. w wyścigu eliminacyjnym. W wyścigu punktowym polska zawodniczka była druga na pierwszym finiszu i trzecia na ostatnim. Łącznie Kaczkowska zdobyła w wieloboju 20 punktów. Po zwycięstwo sięgnęła Laura Kenny. Brytyjka wraca do najwyższej dyspozycji po tradycyjnej przerwie po sezonie olimpijskim.

Dawid Czubak i Szymon Krawczyk wystartowali w madisonie pod nieobecność Wojciecha Pszczolarskiego i Daniela Staniszewskiego, którzy jechali w londyńskiej sześciodniówce. Młody duet rozpoczął nieźle, gdyż na trzecim z dwunastu sprintów zajął trzecie miejsce. Potem Polacy zaczęli tracić okrążenia. Ostatecznie stracili trzy rundy i zajęli 18. miejsce, zamykając stawkę. Okrążenie nadrobili Casper von Folsach/Julius Johansen i Daniel Holloway/Adrian Hegyvary. Duński i amerykański duet rozdzielili Brytyjczycy Mark Stewart i Oliver Wood, którzy byli pierwsi na mecie.