Łyżwiarstwo szybkie - Mistrzostwa Polski: drugie złoto Czerwonki

• Data publikacji: 28.10.2018, 14:17

Trzeciego dnia Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim rozdano medale na 1000 metrów kobiet i mężczyzn oraz na najdłuższych dystansach, wśród kobiet na 5000 metrów, a wśród mężczyzn na 10000 metrów. Z drugiego złota mogła cieszyć się Natalia Czerwonka.

Trzeci dzień Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim otworzyła rywalizacja kobiet i mężczyzn na 1000 metrów. Wśród pań najszybsza okazała się Natalia Czerwonka, która z czasem 1:18,26 wyprzedziła o blisko dwie sekundy Karolinę Bosiek. Brązowy medal przypadł Kai Ziomek. Jest to drugi złoty medal dla Czerwonki, która wcześniej okazała się najlepsza na 1500 metrów.

Dużo bardziej ekscytująca była rywalizacja mężczyzn na tym samym dystansie. Złoty medal zdobył Piotr Michalski, który uzyskał czas 11:11,50 i o pięć setnych wyprzedził Sebastiana Kłosińskiego. Z brązowego medalu cieszył się Zbigniew Bródka, który przejechał 1000 metrów w 1:11,91.

Zwieńczeniem Mistrzostw Polski była rywalizacja na najdłuższych dystansach. Panie ścigały się na 5000 metrów, a panowie pokonywali dwukrotnie dłuższy dystans. Wśród kobiet bezapelacyjnie złoty medal zdobyła Magdalena Czyszczoń, która z czasem 7:32,41 wyprzedziła drugą na mecie Karolinę Gąsecką i Olgę Kaczmarek.

Najlepszym długodystansowcem okazał się Patryk Wójcik, który uzyskał czas 14:00,70. Drugi na mecie - Szymon Pałka stracił do niego blisko dziewięć sekund, a brązowy medal z czasem 14:10,66 zdobył Artur Janicki.