Łyżwiarstwo figurowe – Skate Canada: Madison Hubbel/Zachary Donohue w finale Grand Prix!

• Data publikacji: 28.10.2018, 12:00

Vanessa James i Morgan Cipres z Francji zdobyli swój pierwszy złoty medal w zawodach z cyklu Grand Prix. Reprezentanci Francji pokonali rywali 20. punktową przewagą! Wśród par tanecznych triumfowali Amerykanie Madison Hubbel i Zachary Donohue. To ich drugie zwycięstwo w tegorocznych zawodach Grand Prix!

Vanessa James/Morgan Cipres z pierwszym złotem

Zawody Skate Canada dobiegły końca. Wśród par sportowych najlepsi okazali być się Vanessa James i Morgan Cipres. To ich pierwsze złoto zdobyte na zawodach z cyklu Grand Prix! Amerykanie zaprezentowali program dowolny przed publicznością zgromadzoną w Laval do utworów „Wicked Game” i „The Last Feeling”. Brązowi medaliści zeszłorocznych zawodów Grand Prix wykonali potrójne podnoszenie twistowe, kombinację potrójnego Toeloopa z podwójnym Toeloopem, jak również wyrzucanego potrójnego Lutza. Za program dowolny Amerykanie otrzymali 147.30 pkt, co w łącznej ocenie dało wynik 221.81 pkt. Reprezentanci USA zdobyli złoty medal w pięknym stylu wygrywając 20. punktową przewagą nad rywalami!

Podium par sportowych po programie dowolnym nie uległo zmianom. Srebrny medal trafił do chińskiej pary Cheng Peng/Yang Jin, którzy po programie krótkim zajmowali drugą pozycję. Reprezentanci Chin zaprezentowali się do utworu „La Vie en Rose”, ich program dowolny oceniono na 129.08 pkt. Łączna nota 201.08 pkt dała parze Peng/Jin srebrny medal zawodów Skate Canada. Gospodarze Kirsten Moore-Towers i Michael Marinaro zdobyli brązowy medal. Program dowolny Kanadyjczyków oceniony został na 129.67 pkt. Po zsumowaniu punktów Moore-Towers/Marinaro uzyskali 200.93 pkt.

Madison Hubbel/Zachary Donohue w finale Grand Prix

W parach tanecznych ponownie triumfowali Madison Hubbel/Zachary Donohue! Przed tygodniem reprezentanci Ameryki zdobyli złoty medal podczas zawodów Skate America. Zwycięstwa dały Amerykanom awans do finału zawodów z cyklu Grand Prix! Madison Hubbel/Zachary Donohue zaprezentowali przepiękny występ do „Romea i Julii”, w którym nie zabrakło sekwencji twizzli, trudnych podnoszeń, a także interesujących elementów choreograficznych. Program dowolny Amerykanów oceniony został na 120.27 pkt - był to drugi najlepszy program. W łącznej ocenie to Madison Hubbel/Zachary Donohue okazali się być najlepsi zdobywając 200.76 pkt.

Srebrny medal trafił do Victorii Sinitsiny/ Nikity Katsalapova. Rosjanie swój program dowolny wykonali do utworu „Air”. Zaprezentowali podnoszenia, których trudność oceniona została na czwarty poziom. Rosyjska para otrzymała łącznie 195.17 pkt. Brąz powędrował do Kanadyjczyków Piper Gilles/Paul Poirier, którzy po raz szósty stanęli na najniższym stopniu podium zawodów Grand Prix. Piper Gilles i Paul Poirier po tańcu rytmicznym zajmowali dopiero 6. pozycję. Kanadyjczycy ustanowili swój nowy rekord sezonu za program dowolny – 120.02 pkt. W łącznej ocenie Gilles/Poirier otrzymali 186.97 pkt.