WTA Finals: Kristina Mladenovic i Timea Babos mistrzyniami w grze deblowej!

• Data publikacji: 28.10.2018, 10:40

Mistrzynie Australian Open z tego roku zwyciężyły w nieoficjalnych mistrzostwach świata w grze deblowej po tym jak pokonały Czeszki - Barborę Krejcikovą i Katerinę Siniakovą 2:0.

Pierwszy set toczył się z regułą kto serwuje ten wygrywa gema. Dopiero w gemie lacostowskim zobaczyliśmy pierwsze, a zarazem jedyne przełamanie w tym secie. Wielki udział przy stracie swojego serwisu miała Katerina Siniakova, która w jednym gemie popełniła dwa niewymuszone błędy oraz jeden podwójny błąd serwisowy. Mladenovic i Babos bardzo pewnie serwowały i spokojnie doprowadziły do końca pierwszej partii zwyciężając ją 6-4.

Czeszki na początku drugiego seta były bliskie, żeby wyjść na prowadzenie 2-0, lecz nie wykorzystały dwóch break'ów i na tablicy wyników widniał remis po 1. Debel Mladenovic/Babos jako pierwsze przełamały rywalki w drugiej partii i prowadziły 3-2. W kolejnym gemie jednak Czeszki się zmobilizowały i szybko odrobiły stratę przełamania, następie wygrały swój serwis i wyszły na prowadzenie 4-3. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały na to, że zobaczymy rozgrywkę tie-break'ową. Każda z głównych aktorek na korcie bardzo solidnie serwowała i nie oglądaliśmy szans na przełamanie. W 11 gemie otworzyła się ogromna szansa przed deblem francusko-węgierskim. Kiki i Timea przełamały rywalki do 0! i stanęły przed ogromną szansą na zakończenie spotkania. Kiki Mladenovic w decydującym momencie sprostała zadaniu i wyserwowała mistrzostwo, które bądź co bądź łatwo nie przyszło, bo dopiero za trzecią piłką meczową. Set zakończył się rezultatem 7-5.