Kolarstwo torowe - PŚ: Polacy nadal bez sukcesów w Kanadzie

• Data publikacji: 28.10.2018, 09:07

Drugiego dnia zawodów Pucharu Świata w kanadyjskim Milton rozegrano finały sprintu i madisona kobiet oraz keirinu i omnium mężczyzn. Polacy uplasowali się na miejscach poza pierwszą dziesiątką.

Tydzień temu Krzysztof Maksel stanął na podium zawodów Pucharu Świata w Saint-Quentin-en-Yvelines. W Kanadzie Polak startujący w keirinie nie powtórzył tego rezultatu. W przeciwieństwie do zawodów we Francji, Maksel awansował do drugiej rundy bezpośrednio bez startu w repasażu. W swoim biegu Polak przegrał tylko z Holendrem Harriem Lavreysenem, a wyprzedził chociażby mistrza olimpijskiego Jasona Kenny'ego. W wyścigu drugiej rundzie reprezentant Polski finiszował na czwartym miejscu za Francuzem Sebastienem Vigierem, Czechem Tomasem Babkiem i Kanadyjczykiem Hugo Barrettem. W finale B Krzysztof Maksel zajął ostatnią pozycję i ostatecznie został sklasyfikowany na 12. miejscu. Maksel utrzymał trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Zawody w Milton wygrał wspomniany wyżej Jason Kenny.

10,926 to rekord Polski ze startu zatrzymanego kobiet, który Urszula Łoś ustanowiła w kwalifikacjach sprintu. Polka zajęła w nich 15. miejsce. Marlena Karwacka była 33. i odpadła z rywalizacji. W 1/16 finału Urszula Łoś pokonała o 26 tysięcznych Holenderkę Shanne Braspenninckx. Polka zakończyła zmagania na 1/8 finału, gdzie musiała uznać wyższość Darii Szmelewej. Łoś zajęła jednak dobre 13. miejsce. Drugi raz z rzędu wygrała Wai Sze Lee, która w finale pokonała 2:0 Emmę Hinze.

Na średnim dystansie Polacy pojechali do Milton w rezerwowym składzie. Szansę występu w omnium otrzymał Damian Sławek. Polski kolarz był 19. w scratchu, 13. w wyścigu tempowym i 11. w wyścigu eliminacyjnym. W wyścigu punktowym Polak zdobył 2 punkty. Ostatecznie Sławek zajął w wieloboju 14. miejsce z wynikiem 42 punktów. Triumfował Francuz Benjamin Thomas, który o 10 punktów wyprzedził Brytyjczyka Marka Stewarta.

W madisonie nasz kraj reprezentowały Łucja Pietrzak i Nikol Płosaj. Polski duet powtórzył wynik sprzed tygodnia sióstr Pikulik, które aktualnie startują w sześciodniówce w Londynie. Pietrzak i Płosaj nie wywalczyły żadnych punktów i zajęły 11. miejsce. Triumfowały główne faworytki, czyli Brytyjki Katie Archibald i Elinor Barker. Drugie były Dunki (Julie Leth i Amalie Dideriksen), które wygrały we Francji.