Skateboarding - Vans Park Series: Triumf Zeuner i Sorgente'a

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 28.10.2018, 00:24

Ostatnie w tym sezonie zawody z cyklu Vans Park Series zostały zdominowane przez reprezentantów USA. W chińskim Suzhoui zwyciężyli Brighton Zeuner i Alex Sorgente.

Wśród pań najlepsza okazała się Brighton Zeuner. Amerykanka porwała publiczność świetnym przejazdem, podczas którego zaprezentowała m. in. kickflipa polegającego na obrocie deski wzdłuż jej podłużnej osi. Dzięki efektownej jeździe zdobyła 89.67 pkt i zapewniła sobie zwycięstwo w całym cyklu Vans Park Series. Podium w dzisiejszych zawodach uzupełniły Brazylijka Yndiara Asp oraz inna reprezentantka USA Jordyn Barratt.

Jedyna Polka startująca w Chinach - Amelia Brodka - odpadła po pierwszej fazie imprezy (1/2 finału), w której zajęła przedostatnie miejsce.

1. Brighton Zeuner (USA) 89.67 pkt
2. Yndiara Asp (Brazylia) 88.13 pkt

3. Jordyn Barratt (USA) 84.33 pkt

Jeszcze ciekawiej było w rywalizacji mężczyzn. Do samego końca ważyły się losy triumfu. Ostatecznie zwyciężył Alex Sorgente, który zgromadził 90.37 pkt. Drugie miejsce zajął rewelacyjny Brazylijczyk Pedro Barros. A na najniższym stopniu podium stanął powracający po kontuzji Tom Schaar.