Liga Narodów Kobiet: Polki postraszyły Amerykanki, sensacyjna porażka Brazylijek z Niemkami

• Data publikacji: 16.05.2018, 08:51

Dziś w nocy rozpoczęły się rozgrywki w ramach Ligi Narodów Kobiet w siatkówce. Polki swoje pierwsze mecze grają w USA i są w grupie z Amerykankami, Włoszkami i Turczynkami. Podopieczne Jacka Nawrockiego, mimo przegranej, zasłużyły na brawa. Przez dłuższy czas potrafiły grać szybko, konsekwentnie i przyjemnie dla oczu kibiców, zdołały urwać Amerykankom jednego seta.

O meczu Polek szeroko piszemy TUTAJ. W drugim meczu "polskiej" grupy Turczynki pokonały Włoszki 3:0 po dość wyrównanym pojedynku.

W grupie 1., zgodnie z przewidywaniami, Rosjanki pokonały Argentynki 3:1, a Holandia wygrała z Tajlandią 3:0. W  grupie 2. również obeszło się bez niespodzianek. Belgia pokonała Koreę Południową 3:0, Chinki nie pozwoliły swoim przeciwniczkom z Dominikany zdobyć w secie nawet 18 punktów i pewnie wygrały 3:0.

W Sao Paulo reprezentacje Brazylii, Niemiec, Japonii oraz Serbii rywalizują w 4. grupie i to tam byliśmy świadkami najciekawszych i najbardziej zaskakujących wydarzeń. Niemki po raz pierwszy od 2002 roku pokonały Brazylię. Największymi gwiazdami meczu w niemieckiej ekipie były Maren Fromm (20 punktów) oraz Louisa Lippmann (18 punktów). W drugim meczu tej grupy Serbki bardzo szybko rozprawiły się z Japonkami. Mecz był jednostronnym widowiskiem, najlepszą zawodniczką okazałą się Tijana Bosković (23 punkty).

Belgia - Korea Płd. 3:0 (25:18, 25:22, 25:21)
Chiny - Dominikana 3:0 (25:17, 25:15, 25:11)

Tajlandia - Holandia 0:3 (20:25, 24:26, 13:25)

Rosja - Argentyna 3:1 (20:25, 25:13, 25:13, 25:22)

Brazylia - Niemcy 1:3 (25:15, 22:25, 18:25, 20:25)

Japonia - Serbia 0:3 (18:25, 17:25, 22:25)

Turcja - Włochy 3:0 (25:21, 25:21, 25:20)

USA - Polska 3:1 (28:26, 25:22, 22:25, 25:15)