WTA Finals: Svitolina pierwszą finalistką!

• Data publikacji: 27.10.2018, 14:16

Elina Svitolina została pierwszą finalistką WTA Finals 2018! W półfinale Ukrainka po ciężkim, trzysetowym meczu pokonała Holenderkę Kiki Bertens.

Spotkanie lepiej otworzyła Svitolina, która po trzech przełamaniach z rzędu utrzymała swoje podanie i objęła prowadzenie 3-1, jednak Bertens wygrała dwa kolejne gemy i wyrównała stan seta na 3-3. W kolejnych pięciu gemach żadna z tenisistek nie utrzymała swojego serwisu i przy stanie 6-5 Svitolina serwowała po zwycięstwo w pierwszym secie. Ta sztuka jej się udała i mogła zapisać na swoje konto pierwszego seta 7-5.

W drugim secie zdecydowanie wyższy poziom prezentowała Bertens, która przełamała Ukrainkę i prowadziła 3-1. Holenderka przez kilka gemów utrzymywała przewagę i przy stanie 5-3 miała piłkę setową. Svitolina obroniła się, a następnie przełamała Bertens i wygrała swoje podanie doprowadzając do remisu 5-5, a nawet prowadziła 6-5 i serwowała po zwycięstwo. Bertens zachowała nerwy na wodzy i doprowadziła do tie-breaka. W nim Holenderka objęła na początku dwupunktowe prowadzenie (4-2, 5-3). Ukrainka wyrównała na 5-5, ale kolejne dwa punkty przypadły Bertens, która tym samym wygrała tie-breaka 7-5 i wyrównała stan w setach na 1-1.

W trzecim secie od stanu 2-1 dla Ukrainki, Svitolina przełamała Holenderkę i objęła prowadzenie 3-1. Od tego momentu żadna z tenisistek nie utrzymała swojego podania, przez co Svitolina wygrała decydującego seta 6-4 i awansowała do finału WTA Finals 2018!