Zapasy – Mś: Krawczyk minimalnie przegrała medal

• Data publikacji: 25.10.2018, 18:50

Katarzyna Krawczyk przegrała dzisiejszą walkę z Chinką Qinayu Pang i nie znalazła się w najlepszej trójce Mistrzostw Świata w Budapeszcie. Polka była bardzo blisko medalu, nie starczyło jej jednak sił na drugą połowę walki.

Nasza reprezentantka świetnie prezentowała się na matach w Budapeszcie wczoraj. Odpadła dopiero w półfinale, dzięki czemu dziś brała udział w walce o brązowy medal. Jej rywalką była Chinka Qianyu Pang. Polka z początku kontrolowała przebieg walki. Nie pozwalała Chince na wykonanie skutecznego ataku. Zdobyła punkt dzięki braku aktywności Pang. Po przerwie jednak wyglądało to słabiej dla naszej reprezentantki. W taki sam sposób straciła punkt, a po chwili nie obroniła się przed atakiem rywalki, w efekcie czego przegrywała. Strat nie zdołała odrobić i pechowo, zaledwie 2-1, uległa Chince.

W drugiej walce o brąz Diana Weicker z Kanady pokonała Żuldyz Eszimową z Kazachstanu. Zapaśniczka z Ameryki północnej konsekwentnie budowała przewagę i prowadziła już 3-0, jednak w końcówce opadła z sił i była bliska utraty prowadzenia. Eszimowa nie zdążyła jednak zdobyć trzeciego punktu i musiała obejść się smakiem medalu.

Złoto zdobyła Japonka Haruna Okuno – pogromczyni Krawczyk z półfinału. Amerykanka Sarah Hildebrandt wyraźnie uległa zapaśniczce z Kraju Kwitnącej Wiśni. Ostateczny wynik to 11-0 na korzyść Okuno.