El. MME U-17: wyszarpane zwycięstwo Polaków

• Data publikacji: 25.10.2018, 14:53

Młodzieżowa reprezentacja Polski rozpoczęła zmagania w ramach eliminacji na mistrzostwa Europy do lat 17. Nasi młodzi rodacy rywalizowali w Ząbkach z rówieśnikami z Finlandii. Mecz zakończył się zwycięstwem Biało-Czerwonych 2:1.

Spotkanie bardzo źle rozpoczęło się dla naszych reprezentantów. W 9. minucie w niepotrzebny drybling pod własnym polem karnym wdał się Niski. Futbolówkę przechwycili rywale i Rissanen wpisał się na listę strzelców. Do przerwy Polacy nie byli w stanie odrobić strat, na szczęście udało się to po zmianie stron.

Gola na wyrównanie po zamieszaniu w fińskim polu karnym strzelił w 70. minucie Zalewski. Jak się okazało, nie było to ostatnie trafienie naszych rodaków w tym meczu. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry świetnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego popisał się Marchwiński, ustalając wynik spotkania.

Kolejny mecz młodzi Polacy rozegrają w niedzielę. Rywalem Biało-Czerwonych będzie reprezentacja Luksemburga. Finowie zmierzą się z kolei z Francją.

Polska U-17 - Finlandia U-17 2:1 (0:1)