ATP Wiedeń: Kubot i Melo z problemami w pierwszej rundzie

• Data publikacji: 23.10.2018, 22:00

Rozstawieni z numerem 2. Łukasz Kubot i Marcelo Melo mieli spore problemy w pierwszej rundzie z kwalifikantami - Denysem Molchanovem i Igorem Zelenay. Debel polsko-brazylijski rozstrzygnał spotkanie dopiero w super tie-breaku.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo przystąpili do turnieju w Wiedniu po dwóch kolejnych zwycięstwach turniejowych. Wydawać by się mogło, że mecz pierwszej rundy powinien być tylko formalonością. Nic bardziej mylnego, pierwszy set ku wielkiemu zaskoczeniu zakończył się wygraną kwalifikantów 6:4. W secie tym zobaczyliśmy zaledwie jedno przełamanie, które miało miejsce w dziesiątym gemie.

Denys Molchanov i Igor Zelenay przez całe spotkanie walczyli jak równy z równym z jednym z najlepszych debli w tourze. Kubot i Melo dopiero w dwunastym gemie pofrafili przechylić szalę na swoją korzyść wykorzystując pierwszą szansę na wygranie seta.

W super tie-breaku od samego początku na korcie dominowali mistrzowie Wimbledonu z 2017 roku. Szybko udało się wyjść na prowadzenie 6:1. Ostatecznie decydująca partia zakończyła się rezultatem 10:5 na korzyść turniejowej "2".