Łyżwiarstwo figurowe - Skate Canada: Miyahara najlepsza wśród solistek

• Data publikacji: 22.10.2018, 14:03

Reprezentantka Japonii Satoko Miyahara zdobyła złoty medal podczas zawodów Skate America odbywających się w Everett. Srebrny medal powędrował do jej rodaczki Kaori Sakamoto, brąz do Rosjanki Sofii Samodurovej.

Pierwsze zawody z cyklu Grand Prix dobiegły końca. Solistki jako ostatnie zaprezentowały swój program dowolny przed publicznością zgromadzoną w hali w Everett. Na najwyższym stopniu podium stanęła Satoko Miyahara. Japonka powtórzyła swój sukces sprzed roku, kiedy podczas zawodów Skate America 2017 również zdobyła złoty medal. Satoko Miyahara utrzymała swoją pozycję. Po programie krótkim to właśnie ona była liderką do złota. Reprezentantka Japonii zaprezentowała program dowolny do utworu „Invierno Porteno” Astora Piazzolli. Miyahara wykonała siedem skoków z trzema obrotami, w tym kombinację potrójnego Lutza z potrójnym Toeloopem. Program dowolny Japonki sędziowie ocenili na 145.85 pkt. Brązowa medalistka mistrzostw świata 2017 zdobyła łącznie 219.71 pkt.

Srebrny medal zawodów Skate America trafił do Kaori Sakamoto. Rodaczka Miyahary wykonała program dowolny do utworu „The Piano” Michaela Nymana. Reprezentantka Japonii w swoim występie wykonała kombinację potrójnego Flipa z potrójnym Toeloopem. W programie dowolnym zawarła również pięć innych skoków z trzema obrotami. Mistrzyni Czterech Kontynentów z 2017 za swój przejazd zdobyła 142.61 pkt. W łącznej ocenie za oba programy otrzymała 213.90 pkt. Brąz trafił do Rosjanki Sofii Samodurovej, która zaprezentowała swój program do „Burlesque”. Podobnie jak poprzedniczki w programie dowolnym wykonała siedem skoków z trzema obrotami. Otrzymała 134.29 pkt za przejazd, co w łącznej nocie dało wynik 198.70 pkt.

W najbliższy weekend (26-28.10) odbędą się kolejne zawody z cyklu Grand Prix – Skate Kanada.