Polacy słabsi od Norwegów. Biało-czerwoni srebrni w Las Vegas!

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 21.10.2018, 21:47

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl przegrali w finale 4-gwiazdkowego turnieju World Tour w Las Vegas z norweską parą Anders Mol / Christian Sorum 13:21, 17:21. Biało-czerwoni byli dziś wyraźnie słabsi od rywali, ale i tak zakończenie turnieju ze srebrnym medalem jest dużym sukcesem. Na trzecim miejscu Viacheslav Krasilnikov i Oleg Stoyanovskiy.

Przez turniej w USA nasi reprezentanci szli jak burza! Pierwszego seta Polacy stracili dopiero we wczorajszym półfinale z parą Krasilnikov / Stoyanovskiy. Dziś w pojedynku z Norwegami - Andersem Molem i Christianem Sorumem trudno było wskazać faworyta, ale ostatnie spotkania bardzo jasno wskazywały na to, że to Skandynawowie będą tu stroną dominującą. Ostatni mecz obu par nasi siatkarze wygrali w marcu tego roku w innym amerykańskim mieście - Fort Lauderdale. Potem jednak Norwegowie od polskiej pary w trzech kolejnych meczach byli lepsi. Dziś niestety przyszedł ten czwarty raz.

Już w pierwszym secie rywale postawili bardzo wygórowane warunki. Oprócz trudnej i zróżnicowanej warunki, świetnie funkcjonował norweski blok, który raz po raz dawał punkty Norwegom i z każdą minutą budował większą przewagę. Polacy byli tylko tłem i przegrali 13:21. Drugi set wyglądał dużo lepiej, ale tylko na początku. Polacy wyrobili sobie małą przewagę, którą jednak dość szybko roztrwonili i mimo, że pod koniec przewaga Norwegów ciągle sięgała trzech - czterech punktów, set ostatecznie skończył się wynikiem 17:21 z polskiej perspektywy. Norwegowie zwyciężają turniej w Las Vegas, a na trzecim miejscu uplasowali się Viacheslav Krasilnikov i Oleg Stoyanovskiy, wygrywając w meczu o brąz po bardzo zaciętych trzech setach z Trevorem Crabbem i Tri Bournem - 13:21, 21:18, 18:20.

Mecz o 3. miejsce:

Viacheslav Krasilnikov / Oleg Stoyanovskiy - Trevor Crabb / Tri Bourne 2:1 (13:21, 21:18, 18:20)

Finał:

Anders Mol / Christian Sorum - Grzegorz Fijałek / Michał Bryl 0:2 (13:21, 17:21)