Tenis stołowy - PŚ: Fan Zhendong bezkonkurencyjny w Paryżu

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 21.10.2018, 20:01

Triumfem Fan Zhendonga zakończył się rozgrywany w Paryżu Puchar Świata. W finale Chińczyk pokonał Niemca Timo Bolla 4:1 (11-9, 11-5, 11-6, 9-11, 11-8).

Fan Zhendong w drodze do finału pokonał Brazylijczyka Tsuboiego 4:0, Białorusina Samsonova 4:0 oraz w półfinale swojego rodaka Lina Gaoyuana 4:1. Timo Boll z kolei zmierzył się z Francuzem Lebessonem, Japończykiem Harimoto oraz swoim rodakiem Dmijtrijem Ovtcharovem. Właśnie w 1/2 finału doszło do rewanżu za finał zeszłorocznej edycji Pucharu Świata. Wówczas górą był Ovtcharov. Tym razem wygrał 4:2 bardziej doświadczony Boll.

W finale nie do zatrzymania był jednak Zhendong. Chińczyk co prawda większość pierwszej partii musiał gonić wynik, ale w końcówce przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Kolejne dwa sety szybko zapisał na swoim koncie, oddając Bollowi odpowiednio pięć oraz sześć oczek. W czwartej odsłonie w końcu przełamał się Niemiec. Nie wystarczyło mu jednak sił do złapania kontaktu. Piąty set padł łupem Azjaty, który po raz drugi w karierze wygrał Puchar Świata. Wcześniej uczynił to w 2016 roku.

Na najniższym stopniu podium stanął Gaoyuan. Chińczyk w meczu o brąz pokonał Ovtcharova 4:1. Wrażenie zrobiły w szczególności dwie ostatnie partie, w których Niemiec zdobył łącznie tylko siedem punktów.