120 punktów w meczu i... Rudol i Kujawiak nadal bez wygranej

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 04.05.2018, 17:36

Niezwykle zacięte spotkanie rozegrali dziś w czterogwiazdkowym tunieju World Tour w siatkówce plażowej w Mersin

reprezentanci Polski - Maciej Rudol i Kacper Kujawiak. W meczu pocieszenia z Austriakami Robem Seidlem i Christophem

Dresslerem obie pary zdobyły razem 120 punktów, ale w końcowym rozrachunku lepsi okazali się Austriacy.

Wczoraj obie pary poniosły porażki w trzech setach. Dzisiejsi rywale ulegli francuskiej parze Barthelemy / Di Giantomasso, a Rudol i Kujawiak dali się ograć Szwajcarom Heidrichowi i Gersonowi.

Dzisiejsze spotkanie od początku miało bardzo zacięty przebieg. Obie pary twardo walczyły o każdy punkt, w efekcie czego w pierwszym secie było sporo walki, a wszystko kończyło się grą na przewagi. Ona również miała dość długi przebieg, bo trzeba było kilku minut, by Austriacy rozstrzygnęli o losach partii inauguracyjnej, a zrobili to po zwycięstwie 27:25. To jednak nie załamało Polaków, którzy w drugiej partii nadal prowadzili bardzo wyrównaną grę i końcówkę rozstrzygnęli na swoją korzyść, wynikiem 22:20. Decydujący set tak zacięty już nie był, a Prudel i Kujawiak ulegli rywalom 11:15, kończąc polski udział w tureckim turnieju.

Maciej Rudol / Kacper Kujawiak (Polska) Rob Seidl / Christopher Dressler (Austria) 25:27, 22:20, 11:15