Bez medalu w akademickich MŚ w badmintonie

• Data publikacji: 20.10.2018, 16:52

Bez medalu wrócą do domu z Akademickich Mistrzostw Świata polscy badmintoniści. Najbliżej sukcesu był mikst Paweł Śmilowski/Magdalena Świerczyńska.

Rozstawieni z jedynką Polacy w meczu III rundy zagrali kapitalny mecz z Koreańczykami Kim Hwitae i Yena Lee. Po blisko godzinie wyrównanej gry, w szalenie nerwowej końcówce decydującej partii, nasza para wydarła rywalom zwycięstwo, choć ci mieli już lotkę meczową. Wynik decydującego seta 24:22 mówi sam za siebie. Na ćwierćfinał i Chińczyków, Xiangyu Ren i Yue Tan, sił i umiejętności polskiemu mikstowi już zabrakło. Dwa dość krótkie i jednostronne sety wybiły z głowy Pawłowi i Magdzie marzenia o medalu. Trzeba jednak powiedzieć, że to kolejny dobry występ harmonijnie rozwijającego się polskiego miksta.

Pozostali nasi reprezentanci odpadli w meczach 1/8 finału. Wszyscy przegrali z rywalami z Azji. Oliwia Socha zdołała zdobyć po osiem punktów w obu setach starcia z Grace Hui Zhen Chua z Singapuru. Trochę lepiej poszło Mateuszowi Świerczyńskiemu, który z Tajwańczykiem Lin Chun Yi przegrał po wyrównanej, przynajmniej w pierwszym secie, grze.

Bez wygranego seta zakończyli dzisiejsze mecze Polacy w grach podwójnych. Wiktoria Dąbczyńska i Ola Goszczyńska przegrały z Malezyjkami Anną Ching Yik Cheong i Ericą Pei Shan Koo, Mateusz Danielak i Świerczyński z Tajwańczykami Fang Chih Lee i Fang-Jen Lee, a mikst Dąbczyńska/Krzysztof Jakowczuk z Malezyjczykami Anną Ching Yik Cheong i Nurd Moh Azriyn Ayub.

Komplet medalistów to gracze azjatyccy - jutro dokończenie turnieju, półfinały i finały.