Tour of Guangxi: Moscon najlepszy na podjeździe

• Data publikacji: 19.10.2018, 10:23

Dzisiejszy, czwarty etap Tour of Guangxi można nazwać królewskim. Ściganie zakończyło się na 3-kilometrowym podjeździe. Po zwycięstwo etapowe sięgnął Włoch Gianni Moscon z Team Sky.

Czwarty etap chińskiego wyścigu liczył ponad 150 kilometrów. Kolarze wystartowali z Nanning, a finiszowali na Mashan Nongla Scenic Spot. To liczący 3 kilometry podjazd o średnim nachyleniu ponad 7%. Był to najtrudniejszy moment wyścigu, w którym dużo szans mają sprinterzy. W ucieczce dnia jechali Szwajcar Stefan Kueng (BMC Racing Team) i Holender Pascal Eenkhoorn (Lotto Jumbo). Na samotny atak zdecydował się Kueng. Szwajcar został dogoniony na samym początku finałowej wspinaczki.

W końcówce rywalizacji zaatakował Gianni Moscon. Włoch z Team Sky sięgnął po zwycięstwo etapowe i przybliżył się do wygranej w całym wyścigu. Drugi ze stratą 5 sekund był Felix Grosschartner (Austria, Bora-hansgrohe), a trzeci ze stratą 8 sekund Siergiej Czerniecki (Rosja, Astana). 11 sekund stracili Carlos Verona (Hiszpania, Mitchelton Scott) i Rigoberto Uran (Kolumbia, EF Education First). Gianni Moscon został nowym liderem wyścigu. W klasyfikacji generalnej kolarz Team Sky ma 9 sekund przewagi nad Grosschartnerem i 14 sekund nad Czernieckim. Polacy nie startują.