Siatkówka plażowa - WT: w Las Vegas Polacy grają w kratkę

• Data publikacji: 19.10.2018, 07:35

Rozpoczął się ostatni czterogwiazdkowy turniej siatkówki plażowej w tym roku. W słynnym Las Vegas oglądaliśmy trzy biało-czerwone pary. W grze pozostały już tylko dwie.

Jakub SzałankiewiczMaciej Rudol skutecznie przebrnęli przez drugą rundę eliminacji do turnieju głównego. W nim jednak poszło naszej parze nieco gorzej. Polacy rozegrali w czwartek dwa mecze, oba pojedynki trzysetowe. W pierwszym Rosjanie w tie-breaku wygrali dość wyraźnie, ale w drugim spotkaniu każdy set wygrywany był minimalną różnicą, nawet decydująca partia rozgrywana była na przewagi. Niestety, lepsi okazali się Amerykanie i Jakub z Maciejem musieli pożegnać się z turniejem.

W odmiennych nastrojach są Grzegorz FijałekMichał Bryl. Ta para także rozegrała dwa mecze w środę, ale oba rozstrzygnęła w dwóch setach na swoją korzyść i jest już pewna udziału w drugiej rundzie. Teraz Polacy oczekują na rywala.

W Las Vegas grają także nasze panie. Kinga KołosińskaKatarzyna Kociołek w środę zagrały z Brazylijkami - Josi i Lili. Mecz był zacięty, oba sety rozstrzygały się na przewagi. Niestety, obie partie wygrały rywalki, dzięki czemu są one pewne awansu do dalszej fazy turnieju. Polki w piątek będą musiały walczyć z Holenderkami o awans.

Równolegle do turnieju w Las Vegas rozgrywany był także turniej jednogwiazdkowy w irańskim Bandar Anzali. Tam rywalizowali Kacper KujawiakMateusz Paszkowski. Pierwsza partia zakończyła się na korzyść Polaków. Później jednak oba sety wygrali reprezentanci gospodarzy, choć w obu przypadkach kończyły się one najmniejszą możliwą różnicą. Tym samym biało-czerwoni zakończyli zawody na piątej pozycji.

Wyniki turnieju w Las Vegas:
Fijałek/Bryl (POL) - Capogrosso/Azaad (ARG) 2:0 (21:18, 21:12)
Krasilnikov/Stoyanovskiy (RUS) - Szałankiewicz/Rudol (POL) 2:1 (19:21, 21:7, 15:10)
Kołosińska/Kociołek (POL) - Josi/Lili (BRA) 0:2 (21:23, 20:22)
Fijałek/Bryl (POL) - Doherty/Allen (USA) 2:0 (21:18, 21:19)
Evans/Kolinske (USA) - Szałankiewicz/Rudol (POL) 2:1 (24:22, 19:21, 17:15)