MŚJ w judo: Japonia już na czele klasyfikacji medalowej

• Data publikacji: 18.10.2018, 12:51

Dwa złote medale trafiły do reprezentantów Kraju Kwitnącej Wiśni podczas pierwszego dnia Mistrzostw Świata Juniorów, które odbywają się w Nassau. Pierwsi Polacy pojawią się na tatami w czwartkowe popołudnie.

Japończycy zawsze uchodzą za głównych faworytów do zwycięstwa w klasyfikacji medalowej. Nie inaczej jest i tym razem. Reprezentanci Kraju Kwitnącej Wiśni świetnie zaczęli rywalizację w MŚJ i stanęli na najwyższym stopniu podium w kategorii do 44 kg kobiet - Chihiro Todokoro i do 60 kg mężczyzn - Genki Koga. Dodatkowo zawodnicy z tego kraju zdobyli kolejne trzy krążki: dwa srebrne i jeden brązowy.

W kategorii do 48 kg kobiet zwyciężyła znakomita Ukrainka Daria Bilodid, która triumfowała także kilka tygodni temu w seniorskich mistrzostwach globu. Judoczka naszych wschodnich sąsiadów pokonała w walce o złoto Sanę Yoshidę. W najlżejszej kategorii panów (do 55 kg) bratobójczy pojedynek o zwycięstwo stoczyli Azerowie - Rovshan Aliyev i Balabay Aghayev. Lepszy okazał się ten pierwszy.

W czwartkowe popołudnie zawalczą: Aleksandra Kaleta, Anna Dąbrowska i Cezary Tchórzewski.