YOG 2018 - kolarstwo: kombinacja zakończona

• Data publikacji: 17.10.2018, 20:21

Kryterium uliczne zakończyło składającą się z pięciu konkurencji kolarską kombinację. Polski duet żeński zajął 9. miejsce, a duet męski był 10. Złote medale zdobyły reprezentacje Danii i Kazachstanu.

Najpierw na trasę ulicznego kryterium ruszyły kobiety. Marta Jaskulska zdobyła 6 punktów na czwartym finiszu i zajęła 6. miejsce. Wiktoria Kierat nie wywalczyła żadnych punktów i uplasowała się na 16. pozycji. Z dorobkiem 11 punktów wygrała Węgierka Blanka Vas. Druga była Olha Kulnych. Ukrainka była pierwsza na mecie i dzięki temu zdobyła 10 punktów. Do klasyfikacji drużynowej Jaskulska wywalczyła 30 punktów, a Kierat 1 punkt. W łącznej klasyfikacji Polki zajęły 9. miejsce z dorobkiem 132 punktów. W pięciu konkurencjach 376 punktów zdobyły Dunki - Sofie Heby Pedersen i Mie Saabye, które zostały mistrzyniami igrzysk. Srebro zdobyły Austriaczki (Laura Stigger/Hannah Streicher), a brąz Węgierki (Virag Buzsaki/Blanka Vas). Medal dla Węgierek to duża zasługa Vas, która w kryterium zdobyła 100 punktów.

9. Polska 132

Damian Papierski zajął 5. miejsce w kryterium. Polski kolarz zdobył 4 punkty na ostatnim finiszu. Piotr Kryński nie ukończył zawodów. Zwycięzcą ostatniej konkurencji został Harry Birchill. Brytyjczyk wygrał ostatni sprint i zdobył 13 punktów. Na prowadzeniu umocnili się Kazachowie. Gleb Brussenskij był drugi, a Jewgienij Fedorow szósty. Reprezentanci Kazachstanu wygrali kombinację z wynikiem 418 punktów. Na podium stanęli również Luksemburczycy (Nicolas Kess/Arthur Kluckers) i Brytyjczycy (Harry Birchill/Sean Flynn). Polacy awansowali na 10. miejsce.