WTA - Luksemburg: wyszarpane zwycięstwo Kani!

• Data publikacji: 17.10.2018, 16:54

Paula Kania i Rosjanka Yana Sizikova pokonały w pierwszej rundzie turnieju WTA w Luksemburgu Tatjanę Marię i Pauline Parmentier. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, ponieważ dopiero po grze "na przewagi" w super tie-breaku.

Po pierwszym secie nic nie zwiastowało aż tak wyrównanego meczu. Kania i Sizikova kapitalnie weszły w mecz i bez skrupułów wygrały pierwszego seta 6-1.

Maria i Parmentier obudziły się w drugiej partii. Debel niemiecko-francuski grał kapitalnie i w równie dobrym stylu zwyciężył w drugiej partii 6-1, doprowadzając tym samym do super tie-breaka.

W nim walka była od początku do końca wyrównana, ale zrobiło się niebezpiecznie dla Kani i Sizikovej kiedy to Maria i Parmentier wyszły na prowadzenie 8-6. Polka i Rosjanka nie poddały się i wygrały trzy kolejne punkty, dzięki czemu przy stanie 9-8 miały pierwszą piłkę meczową. Niemka i Francuzka obroniły się. Maria i Parmentier obroniły jeszcze trzy piłki meczowe (9-10, 10-11, 11-12), ale przy czwartej były już bezradne, przez co Kania i Sizikova wygrały super tie-breaka 14-12 i awansowały do drugiej rundy!

Pierwsza runda debla WTA w Luksemburgu:

Paula Kania/Yana Sizikova (Polska/Rosja) - Tatjana Maria/Pauline Parmentier (Niemcy/Francja) 6-1, 1-6, 14-12