Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie nieuchronnie zbliżają się do zakończenia. Dzisiaj przedostatni dzień zmagań. Jedyną konkurencją z udziałem Polaków będzie kryterium kończące kolarską kombinację. Zapraszamy na relację!

PROGRAM DNIA          STARTY POLAKÓW

Relacja na żywo

Tym samym kończymy relację z przedostatniego dnia Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires. Jutro zakończenie igrzysk.

Kolarstwo - Damian Papierski zdobył na ostatnim sprincie 4 punkty i zajął 5. miejsce w kryterium. Piotr Kryński nie ukończył zawodów. Pozycja Polaków w klasyfikacji drużynowej zbytnio się nie zmieni. Kryterium wygrał Brytyjczyk Harry Birchill. Zwycięzcami kombinacji zostaną Kazachowie, gdyż Gleb Brussenskij był dzisiaj drugi, a Jewgienij Fedorow szósty.

Kolarstwo - Piotr Kryński i Damian Papierski po dwóch finiszach są bez punktów. Prowadzili Włoch Tommaso Dalla Valle z dorobkiem 6 punktów.

Kolarstwo - Za chwilę ostatnia konkurencja kolarska na igrzyskach olimpijskich. W ulicznym kryterium, które zakończy kombinację drużynową chłopców wystartują Piotr Kryński i Damian Papierski. Polski duet zajmuje 13. miejsce w klasyfikacji. Z dużą przewagą prowadzą Kazachowie - Gleb Brussenskij i Jewgienij Fedorow.

Kolarstwo - Finałowe kryterium dla Węgierki Blanki Vas. Marta Jaskulska była szósta i zdobywa 30 punktów do klasyfikacji duetów. Wiktoria Kierat była 16. i zdobyła 1 punkt. Znamy już końcowe wyniki zawodów drużynowych. Polki utrzymały 9. pozycję. Ich dorobek to 132 punkty. Nie jest to zły wynik, patrząc na to, że podczas dwóch konkurencji kolarstwa górskiego nie zdobyły żadnych punktów. Wygrały Dunki Sofie Heby Pedersen i Mie Saabye, które wywalczyły 376 punktów. Ostatecznie reprezentantki Danii wyprzedziły o 21 punktów Austriaczki (Laura Stigger i Hannah Streicher) i o 121 punktów Węgierki (Virag Buzsaki i Blanka Vas). Zawodniczki z Węgier awansowały na pozycję medalową dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Vas. O 18:00 rozpocznie się uliczne kryterium chłopców.

Kolarstwo - Marta Jaskulska była druga na linii mety kryterium i tym samym zdobywa 6 punktów. Reprezentantka Polski zajęła szóste miejsce. Wiktoria Kierat zakończyła zmagania bez punktów. Wygrała Blanka Vas, która o punkt wyprzedziła Ukrainkę Olhę Kulnych. Czekamy na oficjalne rezultaty i podliczenie punktów w klasyfikacji drużynowej.

Kolarstwo - Wiktoria Kierat i Marta Jaskulska na razie bez punktów w kryterium. Prowadzi Węgierka Blanka Vas z dorobkiem 11 punktów.

Kolarstwo - Za moment rozpocznie się kryterium dziewcząt, czyli ostatnia konkurencja kolarskiej kombinacji duetów. Marta Jaskulska i Wiktoria Kierat są na 9. miejscu i mają niewielkie szanse na medal. Do trzecich Brytyjek tracą 78 punktów. Po czterech konkurencjach od stawki odjechały Dunki i Austriaczki, które pomiędzy sobą rozstrzygną walkę o złoty medal.

Zapraszamy na relację z przedostatniego dnia zmagań w Buenos Aires. Startujemy koło 16:00!