YOG 2018 - kajakarstwo: Wojciech Pilarz bez medalu

• Data publikacji: 16.10.2018, 22:10

Wojciech Pilarz odpadł w ćwierćfinale kajakowego slalomu na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich. Polak po raz drugi był blisko wywalczenia medalu.

Zmagania rozpoczęły się od kwalifikacji. W nich Wojciech Pilarz zajął 8. miejsce z czasem 1:17.65. Bezpośrednio do ćwierćfinału awans wywalczyło czterech kajakarzy. Byli to: Chińczyk Changheng Guan, Słoweniec Lan Tominić, Nowozelandczyk George Snook i Francuz Tom Bouchardon. Pozostali zawodnicy, w tym Polak, musieli walczyć w repasażach. W tej fazie rywalizacji Pilarz uzyskał czwarty wynik - 1:17.13. Polski kajakarz wyprzedził o 25 setnych piątego Kazacha Michaiła Jakowlewa i awansował do ćwierćfinału. W repasażach tuż przed Polakiem uplasowali się: Belg Jules Vangeel, Argentyńczyk Valentin Rossi i Węgier Adam Kiss. Dwaj pierwsi zawodnicy to pogromcy Wojciecha Pilarza z zawodów w sprincie, odpowiednio z półfinału i wyścigu o brąz. Ćwierćfinałowym rywalem polskiego kajakarza w slalomie był Tom Bouchardon. Francuz nie dał większych szans Polakowi. Zwycięzca wyścigu uzyskał wynik 1:13.620, a Pilarz popłynął w czasie 1:19.570.

W finale zmagań kajakarzy Lan Tominić o sekundę pokonał Changhenga Guana. Brązowy medal zdobył Tom Bouchardon. Pogromca Wojciecha Pilarza w walce o trzecie miejsce okazał się lepszy od George'a Snooka. Kobiety rywalizowały dzisiaj w kanadyjkach. W finale Francuzka Doriane Delassus wygrała z Niemką Zolą Lewandowski. Brązowy medal wywalczyła Słowaczka Emanuela Luknarowa.