Piłka nożna U-20: wysoka porażka z Holandią

• Data publikacji: 16.10.2018, 21:08

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 20 wysoko przegrała z Holandią (4:1) w swoim czwartym meczu Turnieju Elit League. Honorowe trafienie dla Biało-czerwonych zaliczył piłkarz Pogoni Szczecin - Adrian Benedyczak.

Gospodarze meczu od samego początku ruszyli do ataku na polską bramkę. Wykonywali bardzo dużo stałych fragmentów gry, zwłaszcza rzutów rożnych. W 14. minucie ich starania o gola powiodły się, kiedy to Dylan Vente wykończył składną akcję cudownym strzałem z przewrotki. Jedenaście minut potem było już 2:0 dla zespołu "Oranje". Gospodarze wyszli z szybką kontrą, którą na bramkę zamienił młody piłkarz Ajaxu Amsterdam Dani De Wit. Mimo tego prowadzenia Holendrzy nie odpuszczali i szukali kolejnych okazji do podwyższenia wyniku. Tak też się stało w 35. minucie, gdy po akcji naszych piłkarzy oraz trafieniu w poprzeczkę Tymoteusza Puchacza, "Pomarańczowi" znów wyprowadzili zabójczy kontratak.  Po raz drugi na listę strzelców wpisał się De Wit, który trafił w samo okienko polskiej bramki. To jednak nie był jeszcze koniec upokorzeń w pierwszej połowie. Na minutę przed jej końcem hat-tricka ustrzelił Dani De Wit i gospodarze schodzili do szatni z prowadzeniem 4:0.

W drugich 45 minutach tempo gry nieco siadło, ale Holendrzy mieli wszystkie boiskowe poczynania pod kontrolą. Jednak w 71. minucie udało się Polakom zdobyć honorowego gola. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Adrian Benedyczak i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a to oznaczało trzecią porażkę podopiecznych Jacka Magiery w czterech dotychczas rozegranych meczach Elit League.

Holandia 4:1 Polska (4:0)

Bramki: Vente (14'), De Wit (25'), (35'), (44') - Benedyczak (71')

Holandia: (skład wyjściowy) Jan Hoekstra - Deyovasio Zeefuik, Owen Wijndal, Jordy Wehrmann, Dani de Wit, Noa Lang, Tahith Chong, Shaquille Pinas, Nathangelo Markelo, Tom van de Looi, Dylan Vente.

Polska: (skład wyjściowy) Marcin Bułka - Jakub Bednarczyk, Sebastian Walukiewicz, Adam Chrzanowski, Tymoteusz Puchacz - Sebastian Strózik, Radosław Kanach, Tomasz Makowski, David Kopacz, Konrad Gutowski - Adrian Benedyczak.

Sędzia: Luis Miguel Branco Godinho (Portugalia)