YOG 2018 - kolarstwo: kolejne straty Polaków

• Data publikacji: 16.10.2018, 20:38

Austriaczka Laura Stigger i Węgier Erik Fetter wygrali wyścig na krótkim torze na rowerach górskich zaliczany do kombinacji. Wiktoria Kierat, Marta Jaskulska, Damian Papierski i Piotr Kryński odpadli w kwalifikacjach.

Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy kwalifikacyjne, po jednej osobie z ekipy w każdej. Do finału awansowało 10 najlepszych zawodniczek/zawodników wyścigu kwalifikacyjnego. Marta Jaskulska nie ukończyła kwalifikacji. Wiktoria Kierat zajęła 12. miejsce i także nie wywalczyła awansu. W finale triumfowała Laura Stigger. Austriaczka to mistrzyni świata juniorek w kolarstwie górskim i miała dzisiaj wszystko pod kontrolą. Druga była Brytyjka Harriet Harnden, a trzecia Dunka Sofie Heby Pedersen. Przed jutrzejszym, finałowym kryterium prowadzą Dunki. Granicę 300 punktów, w głównej mierze dzięki Stigger, przekroczyli także Austriaczki. Raczej tylko duety Pedersen/Saabye i Stigger/Streicher powalczą o złoto. Polki nie zdobyły punktów w drugiej kolejnej konkurencji. Obecnie zajmują 9. miejsce z dorobkiem 101 punktów.

9. Polska 101

Piotr Kryński i Damian Papierski również pożegnali się z zawodami na kwalifikacjach. Kryński zajął 14. miejsce, a Papierski uplasował się na 15. pozycji. Polacy nie zdobyli dzisiaj punktów do kombinacji. W finale Węgier Erik Fetter wyprzedził Kazacha Jewgienija Fedorowa i Luksemburczyka Nicolasa Kessa. Fedorow i Gleb Brussenskij prowadzą w klasyfikacji drużyn z dorobkiem 308 punktów. 226 punktów mają Kess i Arthur Kluckers. Trzecie miejsce zajmują Fetter i Adam Fulop z wynikiem 174 punktów. Kryński i Papierski są na 13. miejscu z 40 punktami, które zdobyli pierwszego dnia zawodów.