Siatkówka - MŚ kobiet: Włoszki znalazły pogromczynie

• Data publikacji: 16.10.2018, 14:32

Dobiegła końca trzecia faza grupowa mistrzostw świata siatkarek w Japonii. Porażki zanotowały Holenderki oraz niepokonane dotąd Włoszki.

Azzurre zmierzyły się z Serbkami. Pierwszą i drugą partię wygrał zespół z Bałkanów, najpierw do 21, potem do 19. W trzeciej Włoszki uratowały się przed porażką w trzech setach, zwyciężając 25:23, jednak tak samo wysoko przegrały w czwartej partii, odnosząc pierwszą na tym turnieju porażkę.

Włochy-Serbia 1:3 (21:25, 19:25, 25:23, 23:25)

O pierwsze miejsce w grupie H grały Holenderki i Chinki. Pomarańczowe rozpoczęły mecz od wygranej 25:23 w pierwszym secie, jednak w drugim zostały rozbite do 13. Azjatki wygrały też kolejne dwie partie, do 18 i 17, zwyciężając w całym meczu 3:1. W półfinale zmierzą się zatem z Włoszkami, a Holenderki zagrają z Serbkami.

Holandia-Chiny 1:3 (25:23, 13:25, 18:25, 17:25)