YOG 2018 – gimnastyka sportowa: Takeru Kitazono multimedalistą!

• Data publikacji: 16.10.2018, 11:01

Japończyk Takeru Kitazono zdobył dwa złote medale w finale na poręczach oraz na drążku. Dla reprezentanta Japonii to piąty medal Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires!

W finale na poręczach Japończyk Takeru Kitazono zdobył złoty medal! Reprezentant Japonii na etapie kwalifikacji okazał się być najlepszy i to właśnie on był liderem do pierwszego miejsca. W finale Takeru Kitazono również pokazał na co go stać! Uzyskując 14.166 pkt pozostawił swoich rywali daleko w tyle. Srebro trafiło w ręce reprezentanta Chin. Dehang Yin zdobył na poręczach 13.800 pkt. Podium zamknął Rosjanin. Sergei Naidin osiągnął wynik 13.633 pkt.

Finał na drążku był ostatnim finałem, w którym młodzi zawodnicy musieli zmierzyć się ze sobą. Takeru Kitazono po raz piąty stanął na najwyższym stopniu podium! Zdobył kolejny złoty medal i można śmiało stwierdzić, że został multimedalistą Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires! 15-letni zawodnik z Japonii za swój występ na drążku uzyskał 13.566 pkt. Srebrny medal powędrował do reprezentanta Brazylii. Diogo Soares zdobył 13.266 pkt. Podium zamknął Krisztian Balazs. Reprezentant Węgier uzyskał trzeci najlepszy wynik na drążku – 13.233 pkt.