YOG 2018: gimnastyka sportowa: Giorgia Villa potrójnie złota!

• Data publikacji: 16.10.2018, 10:10

Ostatni dzień rywalizacji w gimnastyce sportowej za nami. W finałach na równoważni oraz w ćwiczeniach wolnych młode zawodniczki walczyły o medale Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Chinka Xijing Tang zdobyła złoty medal na równoważni, a Włoszka Giorgia Villa triumfowała w ćwiczeniach wolnych. Dla reprezentantki Włoch to trzeci złoty medal na tych Igrzyskach!

Liderka Xijing Tang, która na etapie kwalifikacji zajmowała pierwsze miejsce, w finale również nie zawiodła. Reprezentantka Chin wygrała złoty medal. Chinka podobnie jak w kwalifikacjach, zostawiła swoje rywalki daleko w tyle. Za swój występ na równoważni zdobyła 14.033 pkt. Srebrny medal Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich wywalczyła reprezentantka Rosji. Kseniia Klimenko uzyskała 13.533 pkt, był to wynik dalece odbiegający od tego, który osiągnęła reprezentantka Chin. Brązowy medal trafił w ręce Brytyjki Amelie Morgan. Reprezentantka Wielkiej Brytanii za występ na równoważni uzyskała 13.033 pkt.

Ostatnim finałem jaki odbył się wśród juniorek były ćwiczenia wolne. Triumfowała Giorgia Villa. Zawodniczka z Włoch zdobyła swój trzeci złoty medal podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich! Okazała się być najlepsza w wieloboju, skoku i właśnie w ćwiczeniach wolnych, za które uzyskała największą liczbę punktów – 13.300 pkt. Srebrny medal powędrował do reprezentantki Wielkiej Brytanii. Amelie Morgan osiągnęła drugi najwyższy wynik, bowiem 13.233 pkt. Brąz powędrował w ręce reprezentantki Ukrainy. Anastasiia Bachynska uzyskała za występ w ćwiczeniach wolnych 13.166 pkt.

W ten oto sposób dobiegły końca Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w Buenos Aires w gimnastyce sportowej.