YOG 2018 - kolarstwo: eliminator nie dla Polaków

• Data publikacji: 15.10.2018, 20:53

Polskie duety w kombinacji Wiktoria Kierat/Marta Jaskulska i Piotr Kryński/Damian Papierski nie zaprezentowali się najlepiej w wyścigu eliminator w kolarstwie górskim. Była to trzecia konkurencja kombinacji.

W zawodach kobiet Wiktoria Kierat i Marta Jaskulska nie zdobyły żadnego punktu dla naszej reprezentacji. Jaskulska odpadła już w kwalifikacjach. Kierat awansowała do fazy głównej. W każdym wyścigu startowały cztery zawodniczki. Dwie z nich awansowały do kolejnej rundy. Niestety, reprezentantka Polski zajęła ostatnie miejsce w swoim wyścigu 1/8 finału. Wygrała główna faworytka Laura Stigger. Mistrzyni świata juniorek w kolarstwie górskim wyprzedziła Dunki Mie Saabye i Sofie Heby Pedersen oraz Brytyjkę Harriet Harnden. Polki z dorobkiem 101 punktów plasują się na 7. miejscu. Na prowadzenie wyszły Dunki, które wyprzedzają Austriaczki i Kazaszki.

7. Polska 101

W rywalizacji mężczyzn Damian Papierski i Piotr Kryński odpadli w 1/8 finału. Papierski był trzeci w swoim wyścigu, a Kryński czwarty. Podobnie jak wczoraj, Polacy nie dopisali punktów do swojego dorobku i spadli na 13. pozycję w klasyfikacji. Eliminator wygrał Brytyjczyk Harry Birchill. W klasyfikacji drużynowej nadal z dużą przewagą prowadzą Gleb Brussenskij i Jewgienij Fedorow z Kazachstanu, chociaż nie zdobyli dzisiaj żadnych punktów. Jutro odbędą się wyścigi na rowerach górskich na krótkim torze.