Piłka nożna U-19: towarzyska porażka z Walią

• Data publikacji: 15.10.2018, 20:16

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 19 mierzyła się dziś w Bangor, w towarzyskim meczu ze swoimi rówieśnikami z Walii. Niestety nasi młodzi piłkarze przegrali.

Podopieczni trenera Dariusza Gęsiora ulegli dziś Walijczykom 0:2. Katem biało-czerwonych okazał się być zdobywca obu bramek dla naszych rywali Brennan Johnson. Pierwsza bramka padła po pewnym strzale z rzutu karnego. Sześć minut potem, Walijczycy znów mieli okazję na podwyższenie wyniku z jedenastu metrów, ale tym razem lepszy od Johnsona okazał się nasz bramkarz Paweł Sokół. Piłkarze z Wysp Brytyjskich prezentowali bardziej dojrzały futbol i mieli dużo więcej atutów w ofensywie, co potwierdzili w końcowych fragmentach spotkania. Wtedy też, w 75. minucie, po raz kolejny przypomniał o sobie Johnosn i ustalił końcowy rezultat tego meczu.

Walia 2:0 Polska (1:0)

Bramki: Johnson (29' k.), (75')

Walia: (skład wyjściowy) Adam Przybek - Neco Williams, Morgan Boyes, Ryan Reynolds, Ben Cabango, Brandon Cooper, Luke Jephcott, Dylan Levitt, Issak Davies, Brennan Johnson, Jack Vale.

Polska: (skład wyjściowy) Paweł Sokół - Marcin Grabowski, Jakub Mosakowski, Michał Ozga, Maciej Żurawski, Hubert Sobol, Łukasz Norkowski, Kacper Michalski, Mateusz Bogusz, Łukasz Poręba, Jakub Kiwior.

Sędzia: Tom Williams (Walia)