Siatkówka - MŚ kobiet: Japonki i Amerykanki bez medalu

• Data publikacji: 15.10.2018, 14:40

Mimo że do rozegrania pozostała jeszcze jedna seria gier, znamy już komplet półfinalistek mistrzostw świata siatkarek. Z walki o medale odpadły Japonki i Amerykanki.

Gospodynie zmierzyły się z niepokonanymi Włoszkami. Po przegranej pierwszej partii do 20, drugiego seta Japonki wygrały do 22. W trzecim znów triumfowały Azzurre, 25:21, natomiast będące pod ścianą Azjatki wyrównały stan meczu, wygrywając czwartą odsłonę spotkania do 19 i doprowadzając do tie-breaka. W nim jednak lepsze okazały się Włoszki, które zwyciężyły 15:13 i wyeliminowały gospodynie z gry o medale. W ostatnim meczu grupowym zmierzą się z Serbkami.

Włochy-Japonia 3:2 (25:20, 22:25, 25:21, 19:25, 15:13)

Amerykanki, również muszące wygrać, aby pozostać w grze o półfinały, stanęły naprzeciw Holenderek. Po bardzo zaciętym pierwszym secie, wygranym przez USA na przewagi 32:30, w drugim zawodniczki zza oceanu wygrały do 15. Kolejne trzy sety jednak na konto zapisały Pomarańczowe, wygrywając do 22, 15 i 9, meldując się w półfinale i wyrzucając z turnieju Amerykanki. W meczu o pierwsze miejsce w grupie H Oranje zmierzą się z Chinkami.

Holandia-USA 3:2 (30:32, 15:25, 25:22, 25:15, 15:9)