YOG 2018 – gimnastyka sportowa: Brandon Briones ze złotym medalem!

• Data publikacji: 15.10.2018, 10:04

Poznaliśmy pierwszą trójkę najlepszych zawodników skoku. Złoty medal trafił do Amerykanina Brandona Brionesa. Srebro do reprezentanta Ukrainy. Brąz do Norwega.

Reprezentant Stanów Zjednoczonych Brandon Briones ze złotym medalem w skoku! Amerykanin za dwa skoki uzyskał wynik 14.099 pkt, co dało mu zwycięstwo podczas Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Buenos Aires. Brandon Briones był liderem do złotego medalu, bowiem na etapie kwalifikacji pokonał wszystkich swoich przeciwników.

Nazar Chepurnyi z Ukrainy stanął na drugim stopniu podium. Reprezentant Ukrainy, do którego powędrował srebrny medal zdobył za swoje skoki 13.983 pkt. Brązowym medalistą okazał się reprezentant Norwegii. Jacob Karlsen otrzymał 13.883 pkt i tym samym zamknął podium Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich.

Warto wspomnieć, że na etapie kwalifikacji drugie miejsce zajmował reprezentant Kanady. Felix Dolci w finale w skoku zajął dopiero 7. miejsce. Ostatniego dnia rywalizacji (15.10) w gimnastyce sportowej o medale Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich powalczą młodzi zawodnicy na poręczach oraz na drążku.