YOG 2018 - hokej na trawie: zwycięstwa naszych drużyn na koniec

• Data publikacji: 14.10.2018, 23:29

Zwycięstwami z młodzieżowymi igrzyskami olimpijskimi w Buenos Aires pożegnały się nasze reprezentacje w hokeju na trawie. Polacy zajęli piąte miejsce, a Polki siódme.

Jako pierwsze na boisko wybiegły nasze dziewczęta, które zmierzyły się z reprezentacją Namibii. W piątej minucie prowadzenie dała nam Julia Balcerzak, a w piętnastej podwyższyła je Viktoria Zimmermann, jednak już po chwili kontaktowe trafienie zanotowała Kiana-Che Cormack. Wynik meczu na 3:1 ustaliła w ostatniej minucie Zimmermann.

Złote medale, ku radości miejscowej publiczności, zdobyły Argentynki, pokonując 3:1 Hinduski. Na najniższym stopniu podium stanęły Chinki, wygrywając 6:0 z reprezentacją RPA.

Wiele nerwów przysporzyła kibicom nasza męska drużyna. Po czternastu minutach meczu z Australijczykami podopieczni Mateusza Grochala przegrywali już 0:4. Końcówka jednak świetnie wyszła naszym zawodnikom - gole Eryka Bembenka, Gracjana Jarzyńskiego, Michała Nowakowskiego i Tomasza Bembenka dały nam remis i serię karnych zagrywek. W niej 2:1 triumfowali Biało-Czerwoni i to oni zajęli piąte miejsce.

Mistrzami zostali Malezyjczycy, którzy pokonali 4:2 Hindusów. Brązowe medale przypadły w udziale Argentyńczykom - gospodarze wygrali 4:0 z rewelacją turnieju, Zambijczykami.