Koniec marzeń Polek! Hiszpanki pokazały nam miejsce w szeregu

• Data publikacji: 15.05.2018, 14:54

Piłkarska reprezentacja kobiet do lat 17 walczyła dziś z Hiszpanią o awans do półfinału Mistrzostw Europy, rozgrywanych na sąsiedniej Litwie. Po dwóch wcześniejszych remisach z Anglią (2:2) i Włochami (0:0) była na to ogromna szansa.

Liderująca w grupie "B" Hiszpania była ostatnim grupowym przeciwnikiem Polek podczas tych mistrzostw. Faworytkami były oczywiście zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego i już od samego początku chciały udowodnić swoją wyższość na boisku. Pierwsze zagrożenie pod bramką Sary Kierul nastąpiło po rzucie rożnym. Jednak nasza bramkarka doskonale obroniła strzał Esteve Quintero. Zepchnięte do defensywy Polki nie miały zbyt wiele do powiedzenia. W 8. minucie Hiszpanki dopięły swego. Wiktoria Zieniewicz sfaulowała rywalkę w polu karnym i szwajcarska arbiter wskazała na tzw. "wapno". Do piłki podeszła Eva Navarro i pewnym strzałem pokonała polską bramkarkę. Z biegiem czasu Hiszpanki wciąż atakowały i nękały polską obronę rzutami rożnymi i wolnymi. Nadeszła 34. minuta, gdy po raz drugi na listę strzelców wpisała się Eva Navarro. W doliczonym czasie gry Hiszpanki uderzyły raz jeszcze. Do rzutu wolnego podeszła Paola Hernandez Diaz i pięknym strzałem nie dała żadnych szans Kierul. Do przerwy 3:0.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Podłamane Polki nie potrafiły zagrozić bramce Cataliny Coll, a jeśli już tak się działo, to nic  dobrego z tego nie wynikało. Hiszpanki wręcz przeciwnie, najbardziej dawała nam się we znaki Navarro. W 54. minucie jedną z nielicznych szans zmarnowała Agnieszka Glinka, a pięć minut później Paulina Tomasiak. Po godzinie gry padł kolejny gol dla drużyny z południa Europy. Piłkę do polskiej bramki skierowała Aida Esteve Quintero. Wynik spotkania został ustalony w 66. minucie, gdy Paula Arana strzeliła piątą bramkę. Tuż przed ostatnim gwizdkiem swoją szansę miała Wiktoria Kiszkis, ale niestety, nie udało się zdobyć chociażby gola honorowego. Tym samym Hiszpania wygrała rywalizację w grupie, zaś Biało-Czerwone spadły na ostatnie miejsce w tabeli i wracają do domu.

Hiszpania 5:0 Polska

'8, '34 Navarro, '40+1 Hernandez Diaz, '61 Esteve Quintero, '66 Arana Montes

Hiszpania: Catalina Coll ('71 Paula Suarez) - Jana Fernandez ('67 Paula Serer), Maria Mendez, Ana Tejada, Naroa Urazurruita - Paula Arana, Leire Pena Ruiz, Aida Esteve Quintero - Eva Navarro ('63 Salma Ayingono), Bruna Vilamala, Paola Diaz

Polska: Sara Kierul: Wiktoria Zieniewicz, Klaudia Homa, Oliwia Silny, Anna Konkol - Kinga Kozak ('41 Natalia Padilla), Michelle Biskup, Adriana Achcińska ('60 Paulina Oleksiak) - Paulina Tomasiak, Agnieszka Glinka, Wiktoria Kiszkis ('80 Oliwia Cichy)