YOG 2018 - kolarstwo: słabszy dzień Polaków

• Data publikacji: 14.10.2018, 22:00

Drugiego dnia kolarskiej kombinacji odbyły się wyścigi ze startu wspólnego. Polskie duety nie spisały się najlepiej i spadły w klasyfikacji generalnej. Na razie dominują Kazachowie.

We wczorajszej czasówce Marta Jaskulska i Wiktoria Kierat zajęły drugie miejsce. Wyścig ze startu wspólnego nie poszedł po myśli naszych zawodniczek. Polki przejechały na metę w grupie pościgowej ze stratą 59 sekund do dwójki zawodniczek. Wygrała Swietłana Pachsenko z Kazachstanu przed Phoebe Young z Nowej Zelandii. Kierat zajęła 9. miejsce i zdobyła 15 punktów. Jaskulska uplasowała się na 12. pozycji i wywalczyła 6 punktów dla polskiego zespołu. W klasyfikacji drużynowej Polki spadły na piąte miejsce. Nasze zawodniczki mają na swoim koncie 101 punktów i tracą 6 oczek do trzecich Austriaczek. Po dwóch konkurencjach prowadzą Swietłana Pachsenko i Marina Kurnossowa z Kazachstanu z dorobkiem 140 punktów.

6. Włochy 95

Gleb Brussenskij i Arthur Kluckers stoczyli na finiszu rywalizację o zwycięstwo w wyścigu mężczyzn. Kazach pokonał Luksemburczyka. Polskim kolarzom dużo zabrakło do czołowej "16", która zdobywa punkty. Piotr Kryński zajął 32. miejsce ze stratą 18 sekund. Damian Papierski był 33. ze stratą 38 sekund. Polacy pozostali z 40 punktami i spadli z piątego na siódme miejsce. Gleb Brussenskij i Jewgienij Fedorow z Kazachstanu zgromadzili już 220 punktów i mają dużą przewagę nad rywalami. Jutro odbędzie się eliminator cross-country.