YOG 2018 – gimnastyka sportowa: złoto dla Włoszki i Rosjanki!

• Data publikacji: 14.10.2018, 10:27

Rozdano medale Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich wśród juniorek! Młode zawodniczki walczyły o złoty medal w skoku oraz na poręczach. Włoszka Giorgia Villa triumfowała w skoku, natomiast Rosjanka Kseniia Klimenko na poręczach. Obie juniorki wywalczyły złoty medal!

W finale w skoku złoto trafiło w ręce reprezentantki Włoch. Giorgia Villa oddała dwa idealne skoki, za które otrzymała 14.233 pkt. Warto wspomnieć, że Włoszka była liderką. Na etapie kwalifikacji prowadziła ze znaczną przewagą punktową nad swoimi rywalkami. Na drugim miejscu podium stanęła młoda zawodniczka z Węgier. Maria Csenge Bacskay'a zdobyła srebrny medal z wynikiem 13.933 pkt. Podium zamknęła Kanadyjka Emma Spence. Reprezentantka Kanady uzyskała trzeci najlepszy rezultat punktowy.

Siódmego dnia rywalizacji Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires odbył się także finał na poręczach wśród juniorek. Złoty medal powędrował w ręce młodej zawodniczki z Rosji. Kseniia Klimenko pokonała swoje rywalki, zdobywając za swój występ 14.266 pkt. Srebrny medal trafił w ręce Włoszki. Giorgia Villa odniosła sukces także na poręczach. Młoda zawodniczka z Włoch uzyskała 14.166 pkt i o włos stanęłaby na najwyższym stopniu podium. To właśnie Giorgia Villa prowadziła na etapie kwalifikacji i miała największe szanse na złoty medal. Brąz wywalczyła reprezentantka Chin Xijing Tang, która otrzymała 13.900 pkt.