YOG 2018 - pięciobój: Wysokińska na końcu drugiej dziesiątki

• Data publikacji: 13.10.2018, 21:28

Agnieszka Wysokińska zajęła dwudzieste miejsce na młodzieżowych igrzyskach olimpijskich w Buenos Aires. Triumfowała Salma Abdelmaksoud prze Emmą Riff i Michelle Gulyás.

W pływaniu najszybsza z czasem 2:11,16 była Węgierka Michelle Gulyás, która dzięki temu awansowała na trzecie miejsce. Prowadzenie zachowała Włoszka Alice Rinaudo, natomiast na drugim miejscu znalazła się Egipcjanka Salma Abdelmaksoud. Agnieszka Wysokińska uzyskała 20. czas (2:28,95) i tę samą pozycję zajmowała w klasyfikacji łącznej.

W bonusowej rundzie szermierki Włoszka przegrała swój pojedynek i nie powiększyła dorobku punktowego. Dzięki temu rywalki odrobiły nieznaczną część strat - Abdelmaksoud dwa punkty, a Gulyás jeden. Niestety, porażkę zanotowała też Wysokińska - jej rywaka, Tajpejka Yu-Hsuan Chen, oprócz naszej reprezentantki pokonała też trzy inne zawodniczki.

Do kombinacji Rinaudo startowała 14 sekund przed Abdelmaksoud i 18 przed Gulyás. Włoszka jednak słabo spisała się na strzelnicy i spadła na piątą pozycję. Najlepiej w finałowej konkurencji spisała się Egipcjanka i to ona zdobyła złoto. Na drugim miejscu znalazła się Francuzka Emma Riff, wyprzedzając o zaledwie pięć sekund Węgierkę Gulyás. Agnieszka Wysokińska po udanym strzelaniu (dziewiąty czas) zachowała 20. pozycję.