YOG 2018 - tenis: Iga Świątek ze złotym medalem w deblu!

• Data publikacji: 13.10.2018, 19:14

Iga Świątek wraz ze Słowenką Kają Juvan zdobyły złoty medal Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires. W finale polsko-słoweński duet wygral z Japonkami Yuki Naito i Naho Sato 6(5)-7, 7:5 i 10:4.

To na razie najlepszy wynik polskiego sportowca, pierwszy złoty medal na YOG w Buenos Aires. A wszystko zaczęło się niepomyślnie. W pierwszym secie gra była wyrównana, sporo było przełamań, Japonki jednak grały pewniej i dokładniej, sprawiały na korcie lepsze wrażenie. Nasza para zdołała doprowadzić do tie-breaka, w którym nawet prowadziły 5:1. Potem jednak japońska para wygrała sześć piłek z rzędu i na swoim koncie zapisała drugiego seta.

W drugiej partii obraz był zbliżony. Sporo breaków, sporo przełamań, sporo błędów z obu stron. W końcówce Japonki miały już wynik 5:4. Jednak Iga i Kaja wyszły z tej podbramkowej sytuacji w wielkim stylu. Najpierw obroniły swój serwis, potem przełamały rywalki i znów zdobyły punkty przy własnym serwisie. Trzy z rzędu wygrane gemy dały im wyrównanie stanu meczu.

W super tie-breaku tylko początek był wyrównany. Od stanu 3:3 na korcie istniały już tylko Polka i Słowenka. Rywalki zdołały wygrać jedną wymianę i tak Świątek i Juvan zostały złotymi medalistkami igrzysk.

Iga Świątek i Kaja Juvan - Yuki Naito i Naho Sato 6(5)-7, 7:5 i 10:4