ATP - Szanghaj: Kubot w finale i ATP Finals!

• Data publikacji: 13.10.2018, 11:20

Łukasz Kubot i Marcelo Melo pokonali w półfinale turnieju ATP w Szanghaju austriacko-australijską parę Oliver Marach/Mate Pavić 6-2, 7-5 i awansowali do finału oraz zapewnili sobie start w ATP Finals.

Mecz lepiej rozpoczęła polsko-brazylijska para, która przełamała rywali i prowadziła 2-0. Po chwili jednak Marach i Pavić odrobili straty i wyrównali na 2-2. Kolejne cztery gemy padły łupem Polaka i Brazylijczyka, którzy tym samym wygrali pierwszego seta 6-2.

Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany. Od stanu 3-3 Kubot i Melo wygrali dwa gemy i prowadzili już 5-3. Austriak i Australijczyk ponownie odrobili stratę i wyrównali na 5-5. Na szczęście następne dwa gemy wygrali Polak i Brazylijczyk, czym zapewnili sobie zwycięstwo w drugim secie 7-5 i awans do finału. Dzięki temu zwycięstwu Kubot i Melo mogą być też pewni awansu do kończącego sezon turnieju ATP Finals w Londynie.

Półfinał debla ATP w Szanghaju:

Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Polska/Brazylia) - Oliver Marach/Mate Pavić (Austria/Australia) 6-2, 7-5