YOG 2018 - żeglarstwo: pierwsze medale rozdane

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 12.10.2018, 22:57

Piątek był pierwszym z dwóch dni, w których wręczone zostaną medale. Dzisiaj zakończyły się zmagania w klasie Techno 293+ dziewcząt i chłopców. Reprezentanci Polski uplasowali się w czołowej dziesiątce.

Jako pierwsi w wyścigu finałowym walczyli chłopcy. Najlepiej w nim zaprezentował się Chińczyk Haoze Chen. Medale trafiły jednak do innych żeglarzy. Złoty medal trafił w ręce Greka Alexandrosa Kalpogiannakisa. Ze srebrnego medalu cieszył się Włoch Nicolo Renna. Brąz powędrował do Brytyjczyka Finna Hawkinsa. Kamil Manowiecki w ostatnim starcie był 9., a całe regaty zakończył na 10. miejscu.

Wśród dziewcząt zarówno wyścig medalowy, jak i całe regaty padły łupem Włoszki Giorgii Speciale. Na drugim stopniu podium stanęła Francuzka Manon Pianazza, grono medalistek uzupełniła Rosjanka Yana Reznikova. Lidia Sulikowska w całych zawodach uplasowała się o jedną lokatę wyżej niż jej kolega z reprezentacji. W dzisiejszym wyścigu finiszował on na 8. miejscu.

Jutro dokończona zostanie rywalizacja. O medale powalczą żeglarze w klasie Nacra 15 i kiteboardingu. W tej pierwszej liderami są Argentyńczycy Cittadini/Romairone. Niestety, nie udało się rozegrać żadnego wyścigu w kiteboardingu chłopców i dziewcząt. Do wyścigu finałowego z pozycji liderów przystąpią Deury Corniel z Dominikany i Niemka Alina Kornelli. Oliwia Hłobuczek jest siódma.