YOG 2018 - hokej na trawie: Polacy przegrywają, ale awansują

• Data publikacji: 11.10.2018, 16:30

Porażką zakończył się ostatni mecz grupowy polskich laskarzy na młodzieżowych igrzyskach olimpijskich w Buenos Aires. Mimo to Biało-Czerwoni awansowali do ćwierćfinału.

Pierwsze trafienia zanotowali Malezyjczycy - w pierwszej minucie Akhimullah Anuar, a w trzeciej Amirul Azahar. W siódmej minucie dwa trafienia zanotowali Polacy - Gracjan Jarzyński i Eryk Bembenek dali naszej drużynie wyrównanie. Na początku drugiej połowy do bramki rywali piłkę skierował Michał Nowakowski. Ostatnie słowo należało jednak do Azjatów - Anuar skompletował hat-tricka, zapewniając swojej ekipie wygraną 4:3.

Podopieczni Mateusza Grochala pomimo porażki mogli świętować awans do ćwierćfinału. Wprawdzie Zambijczycy zgodnie z oczekiwaniami rozgromili Vanuatu 17:1, ale i tak mieli gorszy bilans bramek od Polaków. Afrykanie również znaleźli się w czołowej ósemce imprezy, po tym jak Meksykanie przegrali 0:3 z Argentyńczykami.

Pododnie jak gospodarze, z kompletem zwycięstw z grupy wychodzą Australijczycy, którzy na koniec zmagań w grupie B pokonali 2:0 Austriaków. Zespół z Europy znalazł się jednak w gronie ćwierćfinalistów, podobnie jak Hindusi, którzy wygrali 5:2 z Kanadyjczykami, i zawodnicy z Bangladeszu, którzy zwyciężyli 4:3 z Kenijczykami.

W ćwierćfinale Biało-Czerwoni zmierzą się z reprezentacją Indii.