YOG 2018 - hokej na trawie: Polki bez szans z Australijkami

• Data publikacji: 09.10.2018, 23:00

Deklasację przeżyły polskie laskarki na młodzieżowych igrzyskach olimpijskich w Buenos Aires. Podopieczne Bogusława Kozłowskiego przegrały z Australijkami aż 0:8.

Pierwsze cztery bramki dla Hockeyroos zdobyła Courtney Schonell, a jeszcze przed przerwą do polskiej bramki piłkę skierowały Maddison Smith i Jolie Sertorio. Po przerwie piąte trafienie w tym spotkaniu zanotowała Schonell, a wynik meczu na 8:0 ustaliła Sertorio.

Kolejne zwycięstwo odniosły Chinki, pokonując 7:0 Zimbabwe. Z kolei w meczu Meksyk-Namibia padł remis 2:2. Polki w tabeli zajmują czwarte miejsce. Na czele są Chinki, które mają zapewniony awans do ćwierćfinałów.

W grupie A Hinduski rozgromiły Vanuatu 16:0, Austriaczki pokonały Urugwajki 2:1, a Argentynki zwyciężyły 4:0 z reprezentacją RPA. Gospodynie oraz Hinduski mają na koncie komplet zwycięstw i są pewne gry w najlepszej ósemce.