Piłka nożna: Polki wysoko wygrywają w meczu towarzyskim!

• Data publikacji: 09.10.2018, 20:00

Po zakończonych niedawno, nieudanych dla Polek eliminacjach do Mistrzostw Świata, dziś nasze reprezentantki zmierzyły się w meczu towarzyskim z Irlandkami w Ostródzie. Podopieczne Miłosza Stępińskiego pokonały rywalki 4:0.

Kilka dni temu Polki rozegrały mecz kontrolny z Estonią (zwycięstwo 3:0), w którym szanse występu dostały młode zawodniczki lub takie, które nie miały okazji wystąpić w biało - czerwonym stroju lub robiły to bardzo rzadko. Test wypadł bardzo pozytywnie i po bramkach Dominiki Dereń, Marty Cichosz i samobójczym trafieniu Kairi Himanen nasze zawodniczki zwyciężyły. Ze zgrupowania przed meczem z Estonią na mecz z Irlandią zostało powołanych 6 piłkarek: Natalia Chudzik, Anna Rędzia, Emilia Zdunek, Małgorzata Grec, Sylwia Matysik i Dżesika Jaszek.

W dniu dzisiejszym Polki wystąpiły już w najmocniejszym składzie, ze wszystkimi gwiazdami reprezentacji. Nasze reprezentantki uchodziły za faworytki tej rywalizacji, ale swoją wyższość udowodniły dopiero po przerwie, bowiem pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej podopieczne Miłosza Stępińskiego się rozstrzelały i trafiły do siatki przeciwniczek aż czterokrotnie. Zaczęło się od wykorzystanego przez Natalię Chudzik rzutu karnego, a dalej na listę strzelczyń wpisały się: Gabriela Grzywińska, Ewelina Kamczyk i Ewa Pajor.

Kolejne mecze biało - czerwone rozegrają w listopadzie - 8 listopada zmierzą się z Hiszpankami, a 13 listopada z Bośnią i Hercegowiną.

Polska - Irlandia 4:0 (0:0)

54' Chudzik (k.), 69' Grzywińska, 72' Kamczyk, 79' Pajor