YOG 2018 - tenis ziemny: Świątek w półfinale debla!

• Data publikacji: 09.10.2018, 20:45

Iga Świątek i Słowenka Kaja Juvan awansowały do półfinału młodzieżowych igrzysk olimpijskich! W ćwierćfinale polsko-słoweńska para pokonała w dwóch setach Francuzki Clarę Burel i Diane Parry.

Polsko-słoweński debel w pierwszym secie kompletnie zdominował swoje rywalki. Francuzki nie potrafiły nawiązać równorzędnej walki ze Świątek i Juvan. Polce i Słowence wychodziło niemalże wszystko, a Francuzki raziły nieskutecznością, przez co w pierwszej partii polsko-słoweński debel wygrał 6-0.

Drugi set wyglądał zupełnie inaczej. Zaczęło się wyrównanie (2-2), a wynik cały czas oscylował w okolicach remisu. Na szczęście w końcówce drugiego seta Polka i Słowenka przełamały swoje przeciwniczki, a następnie wygrały swoje podanie, dzięki czemu wygrały drugą partię 6-4 i awansowały do półfinału!

Ćwierćfinał debla dziewcząt:

Iga Świątek/Kaja Juvan (Polska/Słowenia) - Clara Burel/Diane Parry (Francja) 6-0, 6-4