WTA - Linz: deblowa porażka Pauli Kani

• Data publikacji: 09.10.2018, 20:10

Niestety Paula Kania wraz ze Szwedką Cornelią Lister odpadły w pierwszej rundzie turnieju WTA w Linzu. Pogromczyniami polsko-szwedzkiej pary okazały się być Szwajcarka Belinda Bencic i Austriaczka Barbara Haas.

Pierwszy set rozpoczął się wyrównanie (1-1), ale po chwili Bencic i Haas zdobyły przełamanie i objęły prowadzenie 3-1. Kania i Lister zmniejszyły straty do jednego gema (2-3), ale szwajcarsko-austriacki debel ponownie zwiększył przewagę na 5-2, a w ostateczności triumfował w pierwszym secie 6-2.

Druga partia zaczęła się bardzo podobnie do poprzedniej. Szwajcarka i Austriaczka ponownie wyszły na prowadzenie 3-1, ale polsko-szwedzki duet zmniejszył straty na 3-4 i serwował po wyrównanie. Ta sztuka jednak się nie udała i debel Bencic/Haas prowadził już 5-3 i serwował na mecz. Kania i Lister zdołały przełamać swoje rywalki, ale nie udało im się wyrównać przy swoim serwisie, przez co przegrały drugiego seta 6-4 i pożegnały się z turniejem.

Pierwsza runda debla WTA w Linzu:

Paula Kania/Cornelia Lister (Polska/Szwecja) - Belinda Bencic/Barbara Haas (Szwajcaria/Austria) 2-6, 4-6