YOG 2018 - hokej na trawie: Argentyńczycy niegościnni dla Polaków

• Data publikacji: 09.10.2018, 19:00

Nie udało się naszym laskarzom pokonać gospodarzy. Porażka 2:5 z Argentyńczykami to drugi przegrany meczu Biało-Czerwonych na młodzieżowych igrzyskach olimpijskich w Buenos Aires.

Już w trzeciej minucie Gaspar Garrone wyprowadził Argentyńczyków na prowadzenie, jednak już w kolejnej minucie stan meczu wyrównał Michał Nowakowski. Jeszcze przed przerwą Facundo Sarto strzelił gola na 2:1, a w jedenastej minucie prowadzenie gospodarzy podwyższyli Tadeo Marcucci. W czternastej po raz drugi na listę strzelców wpisał się Sarto. W ostatniej minucie gry obie drużyny zdobyły po bramce - najpierw Ignacio Ibarra dobił Biało-Czerwonych, a na koniec meczu honorowe trafienie na 2:5 zanotował Nowakowski.

W pozostałych meczach trzeciej kolejki grupy A Malezyjczycy pokonali Zambijczyków 7:2, a Meksyk wygrał z Vanuatu 8:3. Taki układ wyników powoduje, że w tabeli zajmujemy czwarte miejsce. Pewny awans do ćwierćfinałów mają już reprezentacje Argentyny i Malezji, które wygrały wszystkie dotychczasowe spotkania.

W grupie B zwycięstwa zapewniające grę wśród ośmiu najlepszych drużyn odnieśli Hindusi, którzy pokonali 7:1 Kenijczyków, a także Australijczycy, którzy wygrali 6:3 z Kanadyjczykami. Ponadto Austria pokonała Bangladesz 3:0.