ATP Szanghaj: Hubert Hurkacz przegrywa z Chungiem

• Data publikacji: 09.10.2018, 10:55

Hubert Hurkacz - po tym, jak przeszedł eliminacje do turnieju Rolex Shanghai Masters - w dniu dzisiejszym zmierzył się z reprezentantem Korei Południowej Hyeon Chungiem, sklasyfikowanym na 26. miejscu w rankingu ATP. Niestety, przygoda z turniejem rangi Masters dla Polaka nie trwała zbyt długo i Hubert już na pierwszej rundzie zakończył rywalizację.

Pierwszy set stał pod znakiem przełamań serwisu z obu stron. Zarówno Polak, jak i Koreańczyk na początku spotkania nie potrafili utrzymać własnego podania. Hubert prowadził nawet 3:1, niestety nie udało się utrzymać tej przewagi i w kolejnych gemach Chung zmniejszył stratę po to, aby w końcówce seta odebrać po raz trzeci serwis naszemu rodakowi. Hyeon Chung wygrał pierwszego seta 6:4.

Pierwsza połowa drugiego seta była bardzo wyrównana. Widać było w grze Huberta znaczną poprawę serwisu. Tym razem Koreańczyk nie miał ani jednej szansy na przełamanie. Natomiast Hurkacz w końcówce seta wykorzystał swoje szanse i dwukrotnie przełamał rywala i wygrał 6:2.

W decydującym secie przyszła po raz kolejny zapaść serwisowa w wykonaniu Hurkacza. To, co miało być głównym atutem Polaka niestety na tym etapie w ogóle nie funkcjonowało. Chung skrzętnie to wykorzystał i trzykrotnie przełamał "Hurkiego". W tym secie ani przez moment nie było równorzędnej walki. Ostatecznie po 26 minutach set zakończył się rezultatem 1:6.