YOG 2018 - hokej na trawie: Polacy słabsi od Zambijczyków

• Data publikacji: 08.10.2018, 23:41

Pierwszą porażkę na młodzieżowych igrzyskach olimpijskich w Buenos Aires zanotowali nasi laskarze. Podopieczni Mateusza Grochala ulegli 3:4 reprezentacji Zambii.

Mecz lepiej rozpoczął się dla naszej drużyny - już w pierwszej minucie Gracjan Jarzyński dał nam prowadzenie, które niecałe dwie minuty później podwyższył Michał Nowakowski. Już w czwartej minucie jednak kapitan Zambijczyków, Joseph Mubanga, strzelił bramkę kontaktową. Na początku drugiej połowy spotkania do remisu doprowadził Dominic Mulenga, a w 13. minucie na prowadzenie ekipę z Czarnego Lądu wyprowadził Mubanga. W 16. minucie Erykowi Bembenkowi udało się wyrównać stan meczu, jednak w 18. minucie szalę zwycięstwa na stronę Zambijczyków przechylił Philimon Bwali.

Dużo lepiej spisali się kolejni przeciwnicy Polaków - Argentyńczycy rozbili Vanuatu 18:0. Z kolei w meczu Malezyjczyków z Meksykanami Azjaci wygrali 4:2.

W grupie B Australia pokonała Bangladesz 4:3, tak samo wysoko Kanada wygrała z Kenią, a Indie rozgromiły Austrię 9:1.