YOG 2018 - hokej na trawie: Polki pokonują Zimbabwe

• Data publikacji: 08.10.2018, 18:47

Polskie laskarki wygrały pierwszy mecz na młodzieżowych igrzyskach olimpijskich w Buenos Aires. Biało-Czerwone pokonały reprezentację Zimbabwe 2:1.

Wynik meczu otworzyła w czwartej minucie Alexi Terblanche, ale już dwie minuty później po golach Dżesiki Mazur i Julii Balcerzak nasze zawodniczki prowadziły 2:1. Jak się później okazało, więcej bramek nie padło i Polki zanotowały pierwszy triumf na tej imprezie.

Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych Bogusława Kozłowskiego będą Australijki, które w poniedziałek niespodziewanie uległy reprezentacji Namibii 3:4. Na prowadzeniu w tabeli grupy B są Chinki, które pokonały 7:0 Meksykanki.

W grupie A po dwa zwycięstwa mają Hinduski, które wygrały 2:1 z Urugwajkami, Argentynki, które pokonały Austriaczki 6:0, i reprezentacja RPA, która wygrała 11:0 z Vanuatu.